SEO nun Avantajları Nelerdir?
  • 22.06.2021
  • 1085

SEO nun Avantajları Nelerdir?

CCM olarak yapacağımız SEO çalışmasının 15 faydasını aşağıda sizler için derledik.

1. SEO Daha İyi Kullanıcı Deneyimi Sağlar

Web sitenizi geliştirmenin ve kullanıcı deneyimini en üst düzeye çıkarmanın bazı yolları vardır. Bu, hedef kitlenize ilgili bilgileri, ilgili fotoğrafları veya videoları, gezinmesi kolay bir web sitesini veya metni desteklemek için mobil uyumlu bir web sitesi yapılandırmasını sağlamayı içerir.

Tüm bunlar, çok daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar. Bu, daha fazla tıklama, daha fazla potansiyel müşteri, daha iyi marka hatırlanabilirliği ve daha iyi dönüşüm oranları sağlar. Bu genellikle program sitelerinin bulmaya çalıştığı şeydir, bu nedenle arama sıralamanızı yükseltir.

2. SEO, Birincil Olası Satış Kaynağıdır

Gelen stratejiler, İşletmeden İşletmeye (B2B), İşletmeden Müşteriye (B2C) ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlar arasında en etkili ve başarılı potansiyel müşteri kaynaklarıdır. Gelen program optimizasyonunu, sosyal medyayı, içerik pazarlamasını, yönlendirmeleri vb. içerir.

SEO taktiklerinizden ipucu alamıyorsanız, faaliyetlerinizi yeniden gözden geçirmelisiniz. Piyasadaki başka bir oyuncu da pastadan payınızı alıyor olabilir.

3. SEO, Daha Yüksek Kapanış Oranları Getiriyor

İstatistikler, SEO liderlerinden ortalama% 14,6 kapanma oranı, giden potansiyel müşterilerin% 1,7´sine yakın bir satış oranı gösterdi. Müşterilere ulaşmak (giden veya soğuk olası satışlar) genellikle daha düşük dönüşüm oranlarına yol açar.

Oysa SEO liderleri, bir müşterinin ürününüzün veya hizmetinizin belirli bir araştırmasını yaptığı daha yüksek dönüşümlerle sonuçlanır. Araştırmalarını çevrimiçi yürüten bu bireylerin akıllarında zaten seçilmiş bir ihtiyaç ve amaç vardır.

4. SEO Sonuçlarından Daha Yüksek Dönüşüm Oranı

Sitenizin herhangi bir program web sitesindeki iyi sıralaması, size yüksek dönüşüm oranlarını garanti edebilir. En üst konumunuzu koruduğunuz sürece, hedef pazarınız sizden daha bilinçli olacaktır.

Müşteriler markanız hakkında daha bilgili hale geldikçe ve ürünler / hizmetler hakkındaki bilgileri arttıkça, müşterilerin sizinle bir anlaşmaya varma şansı artar.

5. SEO, Daha İyi Maliyet Yönetimini Teşvik Eder

SEO, reklam maliyetlerini düşürür. Zaten daha iyi bir sıralamaya sahipseniz, tıklama başına ödeme yapmanız veya sayfanızın reklamını yapmanız gerekmez. İnternet kullanıcıları arama bağlantılarınıza tıkladığı sürece, arama sonuçlarının en üstünde kalmaya devam edersiniz.

Ek olarak, gelen potansiyel müşteriler oluşturmayla ilgili faaliyetler arasında program optimizasyonu, sosyal medya yönetimi, blog oluşturma, yönlendirmeler vb. Yer alır. Bunların hepsinin çok az maliyeti var veya hiç yok.

6. SEO, Yerel Kullanıcıları Aramadan Sonra Fiziksel Mağazaya Gitmeye Teşvik Eder

Bir alan araştırması yaptıktan sonra, müşteriler yerel mağazaya veya mağazaya gitme eğilimindedir. Örneğin, çevrimiçi bir kullanıcı "İstanbul´un En İyi Deniz Ürünleri Restoranı" nı arar. Bu daha sonra çeşitli seçenekleri gösterebilir. Web kullanıcısı daha sonra en uygun seçeneği ziyaret edecek ve o restoranın müşterisi olacaktır.

Bir çalışma, alışveriş yapanların% 81´inin mağazaya gitmeden ve yerel ürünü satın almadan önce araştırmalarını çevrimiçi olarak yaptığını belirterek bunu destekliyor.

7. SEO Marka Güvenilirliği Oluşturur

Birinci, ikinci veya üçüncü sırada yer almak, müşterilerinize sektördeki en basit oyunculardan biri olduğunuz düşüncesini verebilir. Popüler olduğunuzu ve birçok kullanıcının sizi araştırdığını gösteriyor.

Öte yandan, program sonuçlarının en alt noktasındaysanız, müşteriler henüz tanınmadığınızı veya belki de sektörde yedek bir oyuncu olduğunuzu hayal edebilir. Bu aynı zamanda bazı müşterilerin daha iyi arama sonuçları için web sitenizi geliştirmek için bütçeniz olmadığını düşünmelerine neden olabilir.

8. SEO, Marka Farkındalığı Oluşturmaya Yardımcı Oluyor

Marka Farkındalığı, hedef pazarın bir markayı genel olarak ne ölçüde tanıdığıdır. Bu, müşterilerinizin ürününüz veya hizmetinizle ne kadar aşina olduğunu gösterir. Çünkü "marka bilinirliği yaratmak, bir ürünü tanıtmanın en önemli adımlarından biridir." Adı verilmiştir.

SEO, düzenli ve organik arama yoluyla ürününüzün kesinlikle program siteleri tarafından bulunmasını sağlar. Sıralamaların en üstünde olduğunuzda, İnternet kullanıcıları sizi daha fazla görmeye hazır olacaklar.

Bu, bağlantınızın tıklanma eğiliminin daha iyi olmasını sağlar ve bu da kullanıcıları web sitenize yönlendirir. SEO´nun işletmeniz için avantajlarından biri de marka bilinirliğinizi daha da artırmaktır.

9. SEO, Web Sitenizin Mobil Uyumluluğunu Sağlar

SEO, kullanıcı deneyimini iyileştirir çünkü Google Arama, internet sitelerinin mobil cihazlara kolaylığını ifade eden bir sıralama sinyali olarak başka bir parametre içerir.

Nisan 2015´te Google Arama, mobil uyumluluğun web sitelerinin Google Arama´daki sıralamaları üzerinde önemli bir etkisi olduğunu belirtti. Bu değişiklik, çok daha iyi bir kullanıcı deneyimi ve web sitelerinde daha kolay gezinme ile sonuçlanacaktır.

Web sitenizi mobil uyumlu hale getirmek istiyorsanız, Google bunu başlatmanıza yardımcı olacaktır. Elbette CCM´nin standart danışmanlık hizmeti ile ...

10. SEO genellikle Uzun Vadeli Bir Pazarlama Stratejisidir

Tıpkı bu üst pozisyonlarda başarılı olmanın ne kadar sürdüğü gibi, sizi listeden çıkarmak zaman alır. SEO, uzun vadeli bir pazarlama stratejisi olabilir. Altı (6) ay, bir internet sitesinin optimum sıralamaya sahip olması için gereken minimum süredir.

Google algoritması değiştirilmedikçe veya diğer rakipler SEO stratejilerini beslemedikçe, sizi arama sıralamasında aşağı çekmek zordur.

11. SEO Pazar Payı Kazanmanıza Yardımcı Olur

Arama listesinin en üstünde olmak, web sitenizin İnternet kullanıcıları tarafından bulunma eğiliminin yüksek olduğu anlamına gelir. Bu kullanıcılar artık potansiyel müşterileriniz olarak kabul ediliyor. Bu potansiyel müşteriler, web sitenizden gerekli bilgileri bulduklarında müşterileriniz haline gelebilir.

Müşteriler bir satış yapabilir, üyelik için kaydolabilir veya bir haber bültenine abone olabilirler. Sonuç olarak, dönüşüm oranınız artar. Bu olduğunda, pazardan daha büyük bir pay alırsınız.

12. SEO Çevrimiçi Tüm Pazarlama Faaliyetlerinin Sinerjisini Yaratır

Tüm çevrimiçi pazarlama stratejileriniz, SEO çabalarınızın başarısına katkıda bulunacaktır. İçerik pazarlaması, doğrudan e-posta, sosyal medya pazarlaması, blog oluşturma, web yönetimi, e-ticaret ve diğerleri gibi pazarlama faaliyetleri, çeşitli arama motoru sitelerinde daha iyi sıralamalar elde etmenize yardımcı olacaktır.

CCM ile, tüm pazarlama faaliyetleriniz entegre edildiğinde ve ortak bir hedefe yöneldiğinde, SEO dahil pazarlama stratejilerinizde kesinlikle başarıya ulaşacaksınız.

13. SEO Sosyal Medyada Takipçilerinizi Artırıyor

Zamanla, arama motoru sitelerinin ilk sayfasına ulaşırsınız, gittikçe daha fazla insan sizi tanıyacaktır. Marka bilinirliğiniz çeşitli sosyal medya kanallarında bile gelişebilir. Kullanıcılar web sitenizi ziyaret ettikçe, sosyal medya simgelerinize tıklamaları ve sonunda sizi takip etmeleri daha olasıdır.

14. SEO Web Sitesi Hızını Artırıyor

Web sitenizin hızı, çeşitli arama motoru web sitelerindeki sıralamanızı etkileyebilir. Web siteniz için iki (2) saniyelik yükleme süresi gecikmesinin size satışın% 4,3´üne mal olacağını biliyor muydunuz? Müşteri memnuniyetinin azalmasını önlemek ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak için hız çok önemlidir.

15. SEO, Rekabette Öne Çıkmanızı Sağlıyor

Genel organizasyon planınıza CCM desteği ile dijital pazarlama stratejileri uyguladıktan sonra bir işletme olarak büyüyeceksiniz. Bu stratejiler, arama motoru optimizasyonunu içerir. Tüm bunları bir araya getirmek, pazardaki rakipler arasında lider olmanıza yardımcı olacaktır.

Tüm rakipleriniz yalnızca geleneksel pazarlamayı kullanırsa, rekabette ne kadar başarılı olacağınızı hayal edin? Dijital dünyadaki gelişmeleri takip edin ve rekabette bir adım önde olun. Bu dönem sürekli değişmekte olduğundan, tüm bu değişikliklere iyi uyum sağladığınızdan emin olun.

SONUÇ

Markanız için bilinirlik ve marka değeri açısından fırsat sınırsızdır. Dijital dünya, genel kurumsal hedeflere ulaşmak için keşfetmemiz için bize dijital pazarlamayla ilgili sayısız seçenek sundu.

Arama Motoru Optimizasyonu, rekabette başarılı olmanıza yardımcı olacak stratejilerden biridir. SEO çalışması sonucunda, web sitenizin organik arama motoru sonuçları aracılığıyla nitel ve nicel web sitesi ziyaretleri kazanma yeteneğini ifade eder. Meydan okumayı üstlendiğinizden ve SEO´yu kendi yararınıza kullandığınızdan emin olun.

Siteniz SEO´dan Yararlanıyor mu?

CCM, çevrimiçi varlığınız için arama motoru optimizasyonundan yararlanmanıza yardımcı olmak için gelen pazarlama çözümleri ve profesyonel SEO hizmetleri sunar.

Hadi şimdi bizimle iletişime geçin.