Google Reklamlarını Kullanmanız İçin 10 Neden-1
  • 19.08.2021
  • 1309

Google Reklamlarını Kullanmanız İçin 10 Neden-1

Google´da her gün yapılan astronomik sayıda aramadan yararlanmak ve kârlılığınızı artırmak için ihtiyaç duyduğunuz ilgiyi hızla kazanmak isteyen bir reklam verenseniz, başlamak için Google´ı kullanmak için kaydolmaktan daha iyi bir yol yoktur.venbsp

Google Reklamları nedir?

Google ADS, Google´ın çevrimiçi reklamcılık programıdır, program, sunduğunuz ürün ve hizmetlerle ilgilenen kitlelere ulaşmak için çevrimiçi reklamlar oluşturmanıza olanak tanır. Google ADS platformu, tıklama başına ödeme (PPC) reklamcılığıyla çalışır, yani bir ziyaretçi reklamınızı her tıkladığında ödeme yapmanız gerekir.

Ancak çok fazla reklam aracı ve yöntemi var. Hangisinin işletmeniz için uygun olduğunu belirlemek zor olabilir. Danıştığınız kişiler, size her zaman bunun nedenini açıklamadan buna yatırım yapmanızı söylerler.

10 Google ADS avantajı

"Neden Google ADS kullanmalıyım?" sorusunun cevabını bilmek istiyorsunuz.

Çok büyük faydaları var. İşte sadece birkaçı

  • 1. Google´ın geniş erişimi

Bugün Google kendisini bir markanın ötesinde bir fiile yükseltti. “Google” terimi aslında Merriam Webster Sözlüğünde tanımlanmıştır.

Bunun nedeni, artık insanların yanıtlaması gereken bir sorusu olduğunda ilk duraklarının genellikle Google olmasıdır.

Yaşadığınız sırt ağrısı için bir çözüm olup olmadığını bilmek ister misiniz?

“Google´da Ara.”

Tıklama sonrası açılış sayfasında ortak çalışmayı kolaylaştıran bir araç olup olmadığını bilmek ister misiniz?

“Google´da Ara.”

Arama motoru, her yıl bunun gibi 2+ trilyon arama gerçekleştirir. Bu, günde 5 milyardan fazla arama demektir.

Bunlar arasında işletmenizin sunabileceği sorunlara çözüm arayan insanlar var. İnterneti daha önce kullanmışlarsa, muhtemelen bir şeyin cevabını Google´da aramışlardır. Eğer cevabı bulmalarına yardımcı olabilirseniz, bir reklamla bile olsa, sizi rakibinizden daha fazla seçmeleri daha olasıdır.

  • 2. Bir dizi hedeflemeye izin veren yetenekler

Google ile, alıcı yolculuğunun her aşamasında her işletme ve her potansiyel müşteri için bir şeyler vardır.

"Muhasebe yazılımı" gibi geniş anahtar kelime arama terimlerine teklif vermek, reklamınızı ürün araştırma sürecinin ilk aşamalarında potansiyel müşterilere gösterecek ve huninizin üst kısmını gerçekten basit ama güçlü iki teknikle doldurmanıza olanak sağlayacaktır

Tıklama sonrası açılış sayfanızla bilgilerini yakalayın ve onlara yetkinizi kanıtlayan bilgilendirici içerik göndermeye başlayın.

Dönüştürmezlerse, dönüşene kadar onları geri çekmek için yeniden hedefleme yazılımı kullanın.

Müşteri tabanınıza eklemek için başka bir güçlü teknik, "serbest pazarlamacılar için muhasebe yazılımı" gibi uzun kuyruklu anahtar kelime arama terimlerine teklif vermektir. Bunlar genellikle daha ucuzdur ve tam olarak sunduğunuz şeyi arayan insanların dikkatini çekmek için buna değer. Çoğu zaman, uzun, belirli anahtar kelime dizilerini arayan kişilerin niyeti daha fazladır. Reklamlarda ulaştığınız insanları bu kadar değerli yapan şey niyettir.

  • 3. Kullanım amacı

Google ADS ile ulaştığınız kişilerle diğer reklamcılık biçimleriyle ulaştığınız kişiler arasındaki en büyük fark onların amacıdır.

Örneğin sosyal medyada insanlar kendilerine reklam verilmek istemiyor. Günlük hayatlarını rahatsız eden sorunlara çözüm aramıyorlar. Bebek resimleri, tatil fotoğrafları ve aile güncellemeleri arıyorlar. Reklamını yapmak istemeyen birine reklam verdiğinizde, dışlanma şansınız daha yüksektir.

Arama ağında olsa da reklamı yapılmak istemeyen kişilere reklam vermiyorsunuz. Ajanslar için en iyi tıklama sonrası açılış sayfası platformu gibi belirli bir şey arayan kişilere reklam veriyorsunuz

Reklamınız göründüğünde, çevrimiçi tarama deneyimlerini kesintiye uğratmak yerine yanıtı bulmalarına yardımcı olur.

Hatta bazı uzmanlar arama reklamlarını, arama yapmak için ilk adımı atan birine yardımcı olduklarından, giden reklamların aksine bir gelen pazarlama biçimi olarak görüyorlar. Reklamı kullanarak, potansiyel müşterilerin size gelmesine izin verin, ardından yanıtları bulmalarına yardımcı olun cüzdanlarını çıkarmaya hazır olduklarında işlerini kazanmak için kendinizi konumlandırın.

  • 4. Kampanyalarınız üzerinde her zaman tam kontrol sağlayın

Reklamların ulaşabileceği kadar çok kişiye ulaşan reklam kampanyaları yürütmek için engelleri atlamak ve kalın bürokrasiyi aşmak zorundaydınız. Bu kampanyaları başlatmak ve bitirmek, başka yerlerde daha iyi kullanılabilecek zaman ve kaynaklar alacaktır.

Öte yandan, "programatik reklamcılık" olarak da bilinen yazılımla reklam alanı satın almak, uygun şekilde eğitilmiş bir çalışanın bile yapması kolaydır. Biraz eğitimle kampanyaları başlatıp durdurabilecekler, doğru kişilere doğru fiyata ulaşabilecekler ve hepsini anında yapabilecekler. Bu şekilde kaynaklarınızı ve zamanınızı diğer acil girişimlere ayırabilirsiniz.

  • 5. Herhangi bir bütçeyi masaya getirin

Bir tıklama kazanmak bazı işletmelere yüzlerce liraya mal olabilir. ABD’de Hukuk sektöründe, tıklama başına yaklaşık 1.000 ABD Dolarına ulaşan uzun kuyruklu anahtar kelimeler vardır

Ancak çoğu anahtar kelimenin maliyeti o kadar yüksek değildir. Yapsalar bile, Reklamları kullanmanın bir avantajı, günlük bütçenize, maksimum tekliflerinize ve daha fazlasına kısıtlamalar getirebilir. Bu şekilde, hesabınızı bir şahin gibi izlemeseniz bile asla istediğinizden fazlasını harcamayacağınızdan emin olabilirsiniz.venbsp

“Google ADS kampanyalarınızın bütçesi üzerinde tam ve kapsamlı kontrole sahipsiniz. Reklamdaki maksimum tekliften kampanyanın günlük bütçesine kadar her şeyi kontrol edebileceğiniz bir yerdir.

Ayrıca her ay ne kadar harcamak istediğinize karar verebilir ve bütçeyi performans grafiğine göre ayarlayabilirsiniz. Bir reklam son derece iyi performans gösterdiğinde, istenen sonuçları artırmak için reklam harcamasını artırabilirsiniz. Düşük performans gösteren bir reklama yapılan reklam harcamasını azaltmak için tersine çalışır. Ancak başka bir kuruş kaybetmeden önce anında durdurabilirsiniz.”

Devamı bir sonraki yazımızda...