E-Ticaret Yazılımı Hakkında-1
  • 06.09.2021
  • 1123

E-Ticaret Yazılımı Hakkında-1

E-Ticaret Yazılımı Ne Yapar?

E-ticaret yazılımı ne işe yarar? E-ticaret yazılımı kendi içinde mağazanızı çalıştırmakla ilgili önemli görevlerin çoğunu halledebilirken, çoğu zaman diğer bazı şeyleri doğrudan sistem içinden yapmanıza yardımcı olmak için diğer uygulamalar ve hizmetlerle bütünleşir. Güçlü özellikler ve işlevler, güçlü entegrasyon yetenekleriyle birleştiğinde, e-ticaret yazılımı, aşağıdakileri yapabilen hepsi bir arada entegre platformunuz haline gelir.

Müşterileri ve siparişleri yönetin. Bir müşterinin siparişini ürün seçiminden ödemeye, ödeme ve teslimata kadar yönetmek hayati önem taşır. Her sipariş, kârlılığınızı etkileyecek bir satış işlemidir. Bu nedenle, müşteri için verimli ve uygun bir şekilde yapılmalıdır. E-ticaret yazılımı, siparişleri yönetmek, sipariş durumunu kontrol etmek ve gerekirse hızlı değişiklikler yapmakla ilgilenir. Kendi başına veya başka bir üçüncü taraf uygulaması veya hizmetiyle, diğerlerinin yanı sıra ödeme işlemlerini gerçekleştirebilir, işlem kayıtlarını tutabilir, müşteri bilgilerini yönetebilir, faturalandırma ve faturalandırma oluşturabilir, doğru muhasebe yapabilir, analitik ve raporlama sağlayabilir.

Ürünleri ve envanteri yönetin. Stok kodlarından ve varyasyonlardan (boyut, renk, miktar) adlara ve resimlere kadar ürün özelliklerini alarak öğeleri organize etmenize ve kataloglamanıza olanak tanır. Ayrıca, stokların düşük olup olmadığı ve hangi belirli ürünlerin hızlı hareket ettiği ve yenilenmesi gerektiği konusunda bilgilendirilir ve bilgilendirilirsiniz.

Pazarlamayı basitleştirin. Yerleşik SEO, çevrimiçi mağazaların artan çevrimiçi keşif ve varlığın yanı sıra daha düşük müşteri edinme maliyetleri için organik arama motorlarında daha üst sıralarda yer almasını sağlar.

Nakliye ve vergilendirmeyi otomatikleştirin.venbspSevkiyat etiketlerinin yazdırılması, müşteri lokasyonuna göre satış vergilerinin hesaplanması ve müşterilere bildirim e-postalarının gönderilmesi işlemleri otomatik ve daha doğru bir şekilde yapılabilmektedir.

Müşteri deneyimini geliştirin. E-ticaret yazılımı, müşterilerin mağazanızda ihtiyaç duyduklarını hızlı ve verimli bir şekilde bulmalarını sağlamak içindir. Barındırılan çözümler, %100 çalışma süresini ve basit ancak sağlam web sitesi yönetimini garanti etmek için hizmet düzeyinde anlaşmalar sunarak müşterilerinize en iyi çevrimiçi alışveriş deneyimini sunmanıza olanak tanır.

E-Ticaret Yazılımı Nasıl Çalışır?

Web siteniz üzerinden internette satış yapmak, e-ticaret yazılımının ilgilendiği bir dizi adım ve süreci içerir. E-ticaret nedir, ancak bu adımları kolaylaştıran bir sistem. E-ticaret yazılımı nasıl çalışır? Genellikle şöyle gider

  • Bir müşteri, web sitesi veri tabanına yüklenen/depolanan ürünleri ve kategorileri görüntüleyen web sitenizi ziyaret eder.
  • Müşteri, ürün eklemek için bir alışveriş sepeti kullanır ve veri tabanına kaydedilen tüm bilgilerle bir hesap oluşturur.
  • Müşteri ödeme aşamasına geçtiğinde, web sitesi normalde bir kilit sembolü göstererek ve bir SSL sertifikası kullanarak güvenli moda geçer.
  • Ödeme sırasında web sitesi, müşteriye teslimat seçenekleri, nakliye ücretleri ve beklenen teslimat tarihi sağlamak için üçüncü taraf yazılım veya hizmetleri kullanabilir.
  • Müşteri kredi kartı numarasını girdiğinde bilgi, bir ödeme işlemcisine veya ödeme ağ geçidine gönderilir.
  • Müşteri siparişi şimdi tamamlandı ve tüm hassas bilgiler ödeme işlemcisinde (e-ticaret web sitesinde değil) saklanıyor.
  • Ödemeyi satıcı hesabınıza yatırabilir (genellikle bir ödeme ağ geçidi tarafından sağlanan bir hizmettir) veya banka hesabınıza aktarabilirsiniz.

Siparişten ödeme işlemeye kadar olan yukarıdaki adımların tamamlanması, size ve müşterinize/alışveriş yapan kişiye en üst düzeyde verimlilik ve kolaylık sağlamak için yalnızca birkaç dakika sürebilir. E-ticaret yazılımı, yukarıdakilerin tümünün sorunsuz ve sorunsuz olmasını sağlar bu nedenle, çevrimiçi mağazanızın veya web sitenizin en kusursuz ve duyarlı şekilde çalışmasını sağlamak için tam yetenekli bir e-ticaret platformuna ihtiyacınız vardır.

E-ticaret sitenizin başarılı bir şekilde çalışması için bazı diğer bileşenlerin devreye girmesi gerektiğini unutmayın. Bunlar şunları içerir

Web Barındırma Hizmeti. Bu şirketler ve hizmet sağlayıcılar, web sitenizi ve onunla birlikte gelen tüm öğeleri ve uygulamaları barındırmak için Web sunucuları sunar. Bu hayati bir bileşendir, çünkü her zaman açık, erişilebilir, hızlı yüklenen ve yüksek trafiği kaldırabilen iyi bir çevrimiçi mağazaya sahip olmak, güvenilir ve güvenilir bir web barındırıcısına bağlıdır.

Ürün Kataloğu. Ürün kataloğu, müşterilerinizin sattığınız ürünler hakkında gördükleri ve öğrendikleridir. Basılı bir kataloğa benzer şekilde, çevrimiçi kataloğunuz da müşterilerinize sunduğunuz ürünler, sayfalar ve bilgilerden oluşur. Müşterilerinizi cezbedecek, cezbedecek ve ikna edecek ve markanızı, şirketinizi veya mağazanızın temasını yansıtacak şekilde tasarlanmalıdırlar.

Alışveriş Kartı. Bu, müşterilerinizin satın almak istedikleri ürünleri ekleyebilecekleri, nakliye ve ödeme tercihleri hakkında bilgi verebilecekleri ve siparişi verebilecekleri siparişlerini vermek için kullanacağı şeydir. Alışveriş sepeti bileşeni, tamamlanmış veya vazgeçilmiş bir satış arasındaki farkı heceleyebilir. Bu nedenle, optimum ve sorunsuz çalışması gerekir.

Tüccar Arayüzü. Bu, çevrimiçi mağazanızı yönetmenin yanı sıra ihtiyaç duyabileceğiniz diğer tüm araçları ve uygulamaları kurmak ve kullanmak için kullandığınız araçtır. Arayüz sağlam, esnek, özelleştirilebilir ve kullanımı kolay olmalıdır.

Ödeme Aracı. Bir çevrimiçi mağazanın omurgası ödeme kabul etmektir. Basitçe söylemek gerekirse, bu bileşen olmadan müşteriler siparişlerini veremezler. Güvenli, güvenli, doğru ve verimli ödeme işlemlerini sağlamak için e-ticaret platformlarıyla entegre olan birkaç çevrimiçi ödeme hizmeti, ödeme ağ geçidi ve satıcı hesabı sağlayıcısı vardır.

Sipariş Yerine Getirme ve Nakliye. Müşterilerinize hızlı ve hızlı teslimat için yararlanabilecekleri birçok seçenek sunarak, müşterilerinize sunabileceğiniz ertesi gün, ikinci gün ve kara nakliye hizmetleri sağlayan birçok sipariş karşılama, üçüncü taraf lojistik ve nakliye hizmetleri vardır. Bu hizmetler, üzerinizdeki ağır yükleri kaldırır, böylece siz satışlarınıza odaklanabilirsiniz.

E-ticaret yazılımı, çevrimiçi mağazanızı uçtan uca yönetmek ve işletmek için size tek bir entegre çözüm sunmak için yukarıdaki bileşenlerin ve hizmetlerin tümünü birbirine bağlar.

Coral Medya, e-ticaret yazılımlarında da ihtiyacınıza göre çözümler sunmaktadır.venbsp

Yazının devamı 9 Eylül 2021 günü...